7 častých chyb při zazimování nářadí

Přidáno: 15.8.2019 13:49.46 Počet shlédnutí: 487

15 Srpen 2019

Letní zahradní sezóna pomalu končí a přichází čas uschovat zahradní nářadí na zimu. Mysleli jste už na to, kam s ním? Vyhněte se častým chybám.

7 častých chyb při zazimování nářadí

Odkládáte nářadí neočištěné?

Nářadí bývá špinavé, načež z něj setřásat hlínu, však? Tento přístup ale výrazně snižuje životnost nářadí a zvyšuje prašnost v odkládacím prostoru.

Kovové části nářadí byste před zimou měli umýt a nechat důkladně vyschnout. Tupé hrany naostřit a dřevěné části zase naolejovat nebo ošetřit lakem. Také byste měli zkontrolovat, zda ručky dobře sedí, případné uvolnění opravit. Sekačky a jiná zahradní technika by měli alespoň jednou za dva roky projít záručním či pozáručním servisem.

Vše na jedné hromadě?

Nářadí poházené na sebe je nepřehledné a navíc se mu obrušují hrany, opět tak trpí jeho životnost. V místnosti, kde máte uložené nářadí, byste tedy měli mít alespoň věšáčky na stěně, ideálně různé organizéry. Na drobné nářadí vám může pomoci šikovný nástěnný organizér.

 

Skladujete nářadí v nesprávném prostředí?

Lidé nejčastěji skladují zahradní nářadí v garáži či ve sklepě, někdy bohužel i jen tak venku. Tyto prostory však nejsou určeny k zazimování a nářadí zde buď překáží nebo je ve vlhkém prostředí. Totéž platí, pokud máte na zahradě pouze malou dřevěnou kůlnu bez větrání, ve které může nářadí napadnout koroze.

 

Nemyslíte na zahradní techniku, kola či zahradní nábytek?

Do kůlničky nevejdete kolo ani sekačku, však? A už vůbec ne zahradní nábytek. Pokud si však na uskladnění nářadí na zimu vyberete profesionální zahradní domek, vejdete do něj klidně i všechny tyto věci. Při výběru dávejte pozor na to, aby byly dveře dostatečně široké a ideálně posuvné a také k tomu, aby byl domek dostatečně velký, s rozlohou alespoň 5 m2.

 

---> NÁŠ TIP: Antracitový kovový zahradní domek na nářadí s rozlohou 5 m2

 

1 

Obr. 1: Kovový záhradný domček na náradie s rozlohou 5 m2

 

Nemáte nářadí pod zámkem? 

Pokud je vaše zahrádka umístěna mimo vašeho domova, měli byste mít na uskladnění zahradního nářadí a drobné zahradní techniky domek, který můžete uzamknout. Tak vaše nářadí ochráníte před zloději. Při výběru zahradního domku tedy vybírejte takový, který má dveře předpřipravené na to, abyste je mohli zajistit zámkem, nebo řetízkem a zámkem.

 

---> NÁŠ TIP: Zelený kovový zahradní domek na nářadí s přípravou na uzamykání

 

 2

Obr. 2: Dvere záhradného domčeka predpripravené na uzamknutie zámkom

 

Vybrali jste si špatný zahradní domek?

Pokud se bavíme o zahradních domcích, člověk častokrát na základě neznalosti vybere špatně. Neuzamykatelné domky, příliš malé domky, zbytečně předražené domky, zda domky ze špatného materiálu. Abyste se vyhnuli poslední chybě, v dalším bodě zjistíte, jaké mají jednotlivé materiály výhody a nevýhody.

 

Plast, dřevo nebo kov? 

Plastové domečky se těší velké oblibě, jsou totiž lehké a přenosné. Nevýhodou nekvalitního plastu ale může být jeho ztráta barvy, praskání a díky křehkosti materiálu i snadná možnost vykradení.

Dřevěné domky jsou o něco bezpečnější, mají však horší odvětrávání a umí se v nich držet vlhkost, což neprospívá zahradnímu nářadí a napomáhá korozi.

Asi nejlepší volbou je kovový zahradní domek, který je z pevného antikorozního materiálu, má zajištěné odvětrávání a je odolný nejen vůči vrtochům počasí, ale i vůči zlodějům.

 

---> NÁŠ TIP: Kovové zahradní domky s rozlohou od 3,5 do 5 m2

 3

Obr. 3: Kovový záhradný domček s odvetrávaním a rozlohou 5 m2

 

--> DO ESHOPU: Zahradní domky


Jsme e-shop ověřen zákazníky Heureky

"Zkušenost jen jedna, ale výborná, bezproblémová"


"... rychlá komunikace, rychlé dodání, video montáž nábytku"

"Výborné ceny a expresně rychlé dodání"

Zboží vám bude doručeno kurýrem DPD

 Kurýrní služba DPD

nebo si ho vyzvednete na odběrném místě

Zásilkovna

 

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info

×

Zboží zakoupené v našem e-shopu můžete kdykoliv vrátit do 14 dnů  Odstoupení od smlouvy - Vrácení zboží do 14 dní