Hliníkové zahradní sestavy - nenáročné na ošetřování a čištění

Přidáno: 7.1.2018 16:35.32 Počet shlédnutí: 898

07 Leden 2018

Při správné péči značně prodloužíte životnost vašeho zahradního nábytku a udržíte jeho stálou kvalitu. Takto zabráníte předčasným stopám opotřebení a poškození, které vzniká vlivem počasí a intenzivním používáním.

Hliníkové zahradní sestavy - nenáročné na ošetřování a čištění

Zatímco náročnost na ošetřování je u některých dřevěných materiálech značně vysoká, jsou hliníkové části zcela nenáročné. Dají se očistit s minimální námahou a nepotřebují prakticky žádné ošetřování. K odstranění prachu a špíny stačí zcela vlhká utěrka a měkký hadřík. Silnější znečištění odstraníte jemným čisticím prostředkem. Kdo chce, může povrch pravidelně ošetřit vlhkým hadrem a trochou dětského oleje nebo vosku na auta. Tím si zahradní nábytek uchová svůj lesklý vzhled. Při poškrábání laku si nemusíte dělat žádné starosti kvůli rezavým místům.

Hliník nerezaví. Taková místa nemají tedy žádný účinek na funkčnost nebo stabilitu. Nanejvýš zanechají vzhledové stopy. Pokud by vám škrábance vadily, eliminujete jejich lakovací tyčinkou nebo ochranným lakovým sprejem.
Zbytky vody způsobují v mrazu škody v trubkách. Proto je lepší židle, stoly či lavice a křesla přes zimu uskladnit.

Materiálové kombinace hliníkových zahradních sestav

Větší část zahradních sestav nesestává pouze z hliníku, ale z různých kombinací materiálů. Často jsou sedačky a opěradla zahradních židlí vyrobené z textilu, polyratanu nebo dřeva. Rovněž při zahradních stolech sahají mnozí výrobci po hliníku pouze při konstrukci. Na desky stolu používají umělou hmotu, sklo nebo kámen a dřevo.

Pohodlné zahradní židle z hliníku

Hliníkový zahradní nábytek se sedadly a opěradly z textilu (nylonová textilní tkanina) jsou zcela v trendu. Lehký materiál je odolný vůči počasí, UV paprskům, netrhá se a dobře se udržuje. Povrch vláken nenabírá do sebe vlhkost, takže textil po dešti rychle vyschne. Elastická tkanina se optimálně přizpůsobí vašemu tvaru těla a nabízí vysoký komfort sezení. Dokonce i polštáře nebo potahy na židlích dobře drží.

Zahradní židle se sedačkami a opěradly z polyratanu jsou v současnosti oblíbené. Umělý úpletová materiál vykazuje stejně dobré vlastnosti jako textil nebo hliník.

Důležité vlastnosti polyratanu:

  • elegantní vzhled
  • vysoký komfort sezení
  • velmi lehký
  • netrhá se
  • odolný vůči povětrnostním vlivům
  • odolný vůči UV paprskům
  • snadno se ošetřuje
  • snadno se čistí

Proto se polyratan používá pro výrobu zahradního nábytku. Svým přirozeným vzhledem dodají židle vaší terase / vašemu balkónu příchuť Středomoří. Zahradní židle jsou pohodlné už i bez podušek na sezení. Nemusíte pokaždé mít polštáře, když si chcete pohodlně posedět.

U zahradního nábytku s dřevěnými částmi si přijdou na své milovníci přírodních materiálů. Spojuje se zde přírodní šarm dřeva s výbornými vlastnostmi nenáročného hliníku. Zahradní židle jsou mnohem lehčí než ty, které jsou celé vyrobeny ze dřeva. Také ve věci designu má tento zahradní nábytek výhody ve srovnání s klasickými dřevěnými židlemi. Při lepší tvarovatelnosti hliníku je méně omezení při tvorbě designu. Můžete si tak vybírat se širšího sortimentu. Tak si určitě najdete ten nejvhodnější zahradní nábytek.

Hliníkové zahradní stoly

Zahradní stoly z hliníku jsou zcela v trendu. Stoly odolné vůči vlivům počasí splňují ty nejvyšší nároky. Ačkoli jsou velmi pevné, jsou lehké. Takový zahradní stůl můžete kdykoliv pohodlně přemisťovat. Avšak většina výrobců nevyrábí z hliníku celé stoly. Většinou je z něj vyrobena pouze základní konstrukce. Na desky stolu se používá umělá hmota, sklo, dřevo, kámen nebo jiné kompozitní materiál.

Přestože se sklo do zahrady skvěle hodí, zahradní stoly se skleněnou deskou jsou méně rozšířené. Sklo je zcela odolné vůči povětrnostním vlivům a odolává hlubokým mrazem stejně jako UV záření a vlhku. Kromě toho se hladká povrchová plocha výborně dá setřít od prachu a ušpinění. Navíc je sklo velmi masivní. Při použití bezpečnostního skla je eliminováno jakékoliv riziko poranění. Bezpečnostní sklo značně snižuje riziko řezných ran v případě jeho rozbití.

Při zahradních stolech s kamennou deskou se používá často umělý kámen. Jinak by byla hmotnost příliš velká pro hliníkovou konstrukci. Alternativou jsou kamenné desky nalepené na hliníkové plástve. Ve srovnání s jinými materiály je kámen mnohem háklivejší a náročnější na ošetřování. Aby si trvale zachoval svou přirozenou krásu, třeba tyto desky pravidelně olejovat. Kromě toho má tento materiál pórovitou strukturu, do které může proniknout vlhkost, tuk nebo červené víno. Skvrny nelze pak vyčistit bez stop. Proto doporučujeme, abyste se kontaktu s takovými látkami vyhýbali, případně jejich ihned důsledně očistili.

Zahradní sedací sestava - zahradní nábytek s hliníkovou konstrukcí, se stolovou deskou z bezpečnostního skla

 


Jsme e-shop ověřen zákazníky Heureky

"Zkušenost jen jedna, ale výborná, bezproblémová"


"... rychlá komunikace, rychlé dodání, video montáž nábytku"

"Výborné ceny a expresně rychlé dodání"

Zboží vám bude doručeno kurýrem DPD

 Kurýrní služba DPD

nebo si ho vyzvednete na odběrném místě

Zásilkovna

 

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info

×

Zboží zakoupené v našem e-shopu můžete kdykoliv vrátit do 14 dnů  Odstoupení od smlouvy - Vrácení zboží do 14 dní