Hliníkové zahradní sestavy - nenáročné na ošetřování a čištění

7.1.2018 16:35.32 1624

Při správné péči značně prodloužíte životnost vašeho zahradního nábytku a udržíte jeho stálou kvalitu. Takto zabráníte předčasným stopám opotřebení a poškození, které vzniká vlivem počasí a intenzivním používáním.

Hliníkové zahradní sestavy - nenáročné na ošetřování a čištění

Zatímco náročnost na ošetřování je u některých dřevěných materiálech značně vysoká, jsou hliníkové části zcela nenáročné. Dají se očistit s minimální námahou a nepotřebují prakticky žádné ošetřování. K odstranění prachu a špíny stačí zcela vlhká utěrka a měkký hadřík. Silnější znečištění odstraníte jemným čisticím prostředkem. Kdo chce, může povrch pravidelně ošetřit vlhkým hadrem a trochou dětského oleje nebo vosku na auta. Tím si zahradní nábytek uchová svůj lesklý vzhled. Při poškrábání laku si nemusíte dělat žádné starosti kvůli rezavým místům.

Hliník nerezaví. Taková místa nemají tedy žádný účinek na funkčnost nebo stabilitu. Nanejvýš zanechají vzhledové stopy. Pokud by vám škrábance vadily, eliminujete jejich lakovací tyčinkou nebo ochranným lakovým sprejem.
Zbytky vody způsobují v mrazu škody v trubkách. Proto je lepší židle, stoly či lavice a křesla přes zimu uskladnit.

Materiálové kombinace hliníkových zahradních sestav

Větší část zahradních sestav nesestává pouze z hliníku, ale z různých kombinací materiálů. Často jsou sedačky a opěradla zahradních židlí vyrobené z textilu, polyratanu nebo dřeva. Rovněž při zahradních stolech sahají mnozí výrobci po hliníku pouze při konstrukci. Na desky stolu používají umělou hmotu, sklo nebo kámen a dřevo.

Pohodlné zahradní židle z hliníku

Hliníkový zahradní nábytek se sedadly a opěradly z textilu (nylonová textilní tkanina) jsou zcela v trendu. Lehký materiál je odolný vůči počasí, UV paprskům, netrhá se a dobře se udržuje. Povrch vláken nenabírá do sebe vlhkost, takže textil po dešti rychle vyschne. Elastická tkanina se optimálně přizpůsobí vašemu tvaru těla a nabízí vysoký komfort sezení. Dokonce i polštáře nebo potahy na židlích dobře drží.

Zahradní židle se sedačkami a opěradly z polyratanu jsou v současnosti oblíbené. Umělý úpletová materiál vykazuje stejně dobré vlastnosti jako textil nebo hliník.

Důležité vlastnosti polyratanu:

  • elegantní vzhled
  • vysoký komfort sezení
  • velmi lehký
  • netrhá se
  • odolný vůči povětrnostním vlivům
  • odolný vůči UV paprskům
  • snadno se ošetřuje
  • snadno se čistí

Proto se polyratan používá pro výrobu zahradního nábytku. Svým přirozeným vzhledem dodají židle vaší terase / vašemu balkónu příchuť Středomoří. Zahradní židle jsou pohodlné už i bez podušek na sezení. Nemusíte pokaždé mít polštáře, když si chcete pohodlně posedět.

U zahradního nábytku s dřevěnými částmi si přijdou na své milovníci přírodních materiálů. Spojuje se zde přírodní šarm dřeva s výbornými vlastnostmi nenáročného hliníku. Zahradní židle jsou mnohem lehčí než ty, které jsou celé vyrobeny ze dřeva. Také ve věci designu má tento zahradní nábytek výhody ve srovnání s klasickými dřevěnými židlemi. Při lepší tvarovatelnosti hliníku je méně omezení při tvorbě designu. Můžete si tak vybírat se širšího sortimentu. Tak si určitě najdete ten nejvhodnější zahradní nábytek.

Hliníkové zahradní stoly

Zahradní stoly z hliníku jsou zcela v trendu. Stoly odolné vůči vlivům počasí splňují ty nejvyšší nároky. Ačkoli jsou velmi pevné, jsou lehké. Takový zahradní stůl můžete kdykoliv pohodlně přemisťovat. Avšak většina výrobců nevyrábí z hliníku celé stoly. Většinou je z něj vyrobena pouze základní konstrukce. Na desky stolu se používá umělá hmota, sklo, dřevo, kámen nebo jiné kompozitní materiál.

Přestože se sklo do zahrady skvěle hodí, zahradní stoly se skleněnou deskou jsou méně rozšířené. Sklo je zcela odolné vůči povětrnostním vlivům a odolává hlubokým mrazem stejně jako UV záření a vlhku. Kromě toho se hladká povrchová plocha výborně dá setřít od prachu a ušpinění. Navíc je sklo velmi masivní. Při použití bezpečnostního skla je eliminováno jakékoliv riziko poranění. Bezpečnostní sklo značně snižuje riziko řezných ran v případě jeho rozbití.

Při zahradních stolech s kamennou deskou se používá často umělý kámen. Jinak by byla hmotnost příliš velká pro hliníkovou konstrukci. Alternativou jsou kamenné desky nalepené na hliníkové plástve. Ve srovnání s jinými materiály je kámen mnohem háklivejší a náročnější na ošetřování. Aby si trvale zachoval svou přirozenou krásu, třeba tyto desky pravidelně olejovat. Kromě toho má tento materiál pórovitou strukturu, do které může proniknout vlhkost, tuk nebo červené víno. Skvrny nelze pak vyčistit bez stop. Proto doporučujeme, abyste se kontaktu s takovými látkami vyhýbali, případně jejich ihned důsledně očistili.

Zahradní sedací sestava - zahradní nábytek s hliníkovou konstrukcí, se stolovou deskou z bezpečnostního skla

 

Předvolby soukromí

Cookies používáme ke zlepšení vaší návštěvy této webové stránky, analýzu její výkonnosti a shromažďování údajů o jejím používání. Za tímto účelem můžeme použít nástroje a služby třetích stran a shromážděné údaje se mohou přenést k partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny cookies" vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení