Jak vyčistit plyšové hračky?

7.1.2018 21:32.38 4822

Být oblíbeným přátelem dítěte může být opravdu těžká a špinavá práce :) Naštěstí, plyšové hračky dokážete snadno vyčistit - postupů je hned několik. A proto jsme pro vás sesbírali ty nejvíce osvědčené a účinné rady od našich maminek.

Jak vyčistit plyšové hračky?

Existuje mnoho důvodů, proč by se plyšové hračky měli pravidelně čistit a umývat. Jsou plné prachu, bakterií, roztočů ... Plyšové hračky by měly obzvlášť čistit u dětí, které trpí astmatem či alergiemi.

Samozřejmě s žádným čištěním by se to nemělo přehánět. Plyšové hračky jsou v tomto jako oblečení. Čím méně je čistíte, tím déle budou vypadat jako nové.

Na začátek si přečtěte ŠTÍTEK na hračce a zjistěte, zda je vaše hračka vhodná na praní.

Kdy plyšové hračky neumývat v pračce

  • pokud obsahují hrací skříňku
  • pokud jsou příliš staré a křehké
  • pokud jsou vyplněny malými pěnovými kuličkami a ne vatou
  • pokud obsahují flitry a velmi jemné části (síťky, korunky apod.)

Jak umýt plyšové hračky v pračce?

Před samotným vložením hračky do pračky, si pečlivě prostudujte informační štítek na hračce, kde najdete podrobné informace o jejím čištění. Ujistěte se, zda některé části na hračce netřeba odstranit. Pokud se bojíte o jednotlivé části, umístěte hračku do kapsy na prádlo. Síťová kapsa poskytuje dostatečnou ochranu před zachycením a poškozením v pračce.

Nejvhodnější je prát při jemném cyklu. Můžete použít teplé nebo studené mytí. Vyhněte se však horké vodě. Ta by mohla rozpustit část lepidla.

Po umytí vyjměte hračku z kapsy a někam ji zavěste, aby mohla pořádně proschnout. Nepoužívejte fén či jiný zdroj suchého tepla. Suché teplo by mohlo potenciálně tavit lepené nebo plastové části.

Suchá metoda čištění

Tato metoda je vhodná u starších a jemných hračkách, které by se v pračce mohly jakkoli poškodit.
Při této metodě se na čištění používá jakýkoliv absorpční prášek, kterým je vhodné hračky vyčistit. Můžete použít sodu na pečení nebo kukuřičnou moučku.

Velké množství prášku nasypte na nečistotu, nechte působit jednu hodinu a opláchněte vlažnou vodou. V případě, že chcete vyčistit celou hračku, vložte ji do sáčku spolu s práškem, nechte hodinu působit a opláchněte vodou. Tento proces se může opakovat tolikrát, kolikrát je pouze potřebné. Prášek pohltí jakékoliv nečistoty a mastnoty.
Soda na pečení se považuje za přirozený deodorant, který dokáže odstranit všechny zápachy.

Na roztoče zabírá mráz

Pokud plyšové hračky prát nemůžete a nejsou špinavé, ale obáváte se bakterií a roztočů stačí je dát na 24 hodin do mrazu (zabalené v mikrotenovém sáčku).
Opatrně jejich vysajte a ponechte je v mrazáku, případně během zimy na balkoně na noc / 24 hodin pěkně vymrznout.

Velký plyšoví medvídci z našeho e-shopu - reálná velikost

Předvolby soukromí

Cookies používáme ke zlepšení vaší návštěvy této webové stránky, analýzu její výkonnosti a shromažďování údajů o jejím používání. Za tímto účelem můžeme použít nástroje a služby třetích stran a shromážděné údaje se mohou přenést k partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny cookies" vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení