Kancelářská židle jako zdravotní pomůcka - Podle čeho si vybrat?

Přidáno: 7.1.2018 21:17.34 Počet shlédnutí: 613

07 Leden 2018

Možná se to nezdá být velkým problémem, ale výběr správné kancelářské židle pro vás a vaši kancelář může výrazně ovlivnit vaše zdraví a celkové pohodlí.

Kancelářská židle jako zdravotní pomůcka - Podle čeho si vybrat?

JAK SPRÁVNĚ VYBRAT KANCELÁŘSKOU ŽIDLI?

Pokud pracujete doma nebo v kanceláři, tato práce obvykle spočívá v trávení velkého času na židli. Taková pozice zvyšuje stresové struktury v páteři, což může později vést k vývoji různých problémů a samotných onemocnění páteře. Proto je důležité, aby vaše kancelářská židle byla ergonomická a také pro vás pohodlná. Jen tak se můžete vyhnout nepříjemným zdravotním problémům. Správná kancelářská židle také zvyšuje produktivitu a efektivitu vaší práce.

1. Výška sedadla

Výška sedadla kancelárskej stoličky by mala byť ľahko nastaviteľná. Výška by sa mala pohybovať od 40 do 55 cm od podlahy, ktorá je vhodná pre väčšinu ľudí. Takto správne nastavená výška umožňuje užívateľovi mať nohy na podlahe, stehná v horizontálnej a ramená v správnej výške.

2. Šířka a hloubka sedáku

Tyto dvě funkce jsou velmi důležité pro pohodlnou podporu každého uživatele. Standardní šířka je obvykle 43 až 51 cm. Hloubka (od přední strany po zadní část sedadla) si musí uživatel nastavit tak, aby mohl sedět se zády o opěrku židle.

3. Bederní podpora

Bederní (spodní) podpora páteře je také nesmírně důležitá. Pokud tato část páteře nemá dostatečnou podporu, dochází k napínání svalů v dolní části. Ergonomická židle by proto měla obsahovat kyčelní nastavení (výšku i hloubku) pro správné nasazení této podpory.

4. Opěradlo

Opěrka ergonomické židle by měla být široká přibližně 30 až 49 cm a podporovat přirozenou křivku páteře. Opěradlo musí být nastavitelné v předních i zadních úhlech spolu s blokovacím mechanismem.

5. Loketní opěrky

Loketní opěrky je třeba nastavit tak, aby uživatel mohl pohodlně pracovat, přičemž ramena by měly být uvolněny. Lokty se musí nacházet na loketní opěrce a předloktí by mělo být volné během práce.

6. Otočná

Každá ergonomická židle by měla volně otáčet, aby umožnila snadný přístup k jednotlivým částem stolu.

7. Materiál

Materiál židle musí být prodyšný a obsahovat dostatek podpůrných polštářků.

Pohodlné sezení umožňují čalouněné části sedadla a opěradla i ergonomicky tvarované loketní opěrky. Hrubý textilní potah a opěrky na ruce s úpravou vzdušné síťoviny Ergonomicky tvarovaná kancelářská židle pro dlouhodobé pohodlné sezení. Zvlášť hrubé čalounění sedací plochy

Máme pro vás jeden tip na závěr

Každou hodinu si dejte pauzu, postavte se. Udělejte pár kroků, protáhněte se - stačí na to pár minut. Myslete na slova doktory a fyzioterapeuty, kteří říkají, že pokud víte, jak správně sedět, můžete sedět bezpečně a zdravě prakticky na jakékoliv židli.


Jsme e-shop ověřen zákazníky Heureky

"Zkušenost jen jedna, ale výborná, bezproblémová"


"... rychlá komunikace, rychlé dodání, video montáž nábytku"

"Výborné ceny a expresně rychlé dodání"

Zboží vám bude doručeno kurýrem DPD

 Kurýrní služba DPD

nebo si ho vyzvednete na odběrném místě

Zásilkovna

 

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info

×

Zboží zakoupené v našem e-shopu můžete kdykoliv vrátit do 14 dnů  Odstoupení od smlouvy - Vrácení zboží do 14 dní