NÁVOD: Jak uklidit ve sklepě, dílně a garáži

11.10.2018 6:03.14 2092

Ve sklepě, v garáži nebo v dílně má většina z nás nepořádek. Co s ním? Množství věcí musíte uložit efektivně a prakticky. Máme návod, jak na to.

NÁVOD: Jak uklidit ve sklepě, dílně a garáži

Regál s vysokou nosností na velký "bordel"

Pokud máte ve sklepě, v garáži nebo v dílně mnoho věcí a zároveň málo prostoru, zamyslete se nad uskladněním směrem do výšky. Úklid věcí do regálu vám ušetří prostor a jako bonus budete mít o všem lepší přehled.

Co všechno uskladnit do regálu? Na spodní police uložte těžké věci jako hlína, cement, či brikety. Mohou sem jít i drobné spotřebiče, které jsou uloženy v krabicích. Na výše police uložte drobnější věci jako nářadí či boty, popřípadě prací prášky nebo toaletní papír. Regál vám může posloužit i jako archiv. V případě, že děláte pořádek ve firmě, potěší vás rozměr polic, který je ideální pro uskladnění šanonů.

Při výběru regálu si dejte pozor hlavně na tyto parametry:

Nosnost

Zejména běžně dostupné regály z hobby marketů mívají nízkou nosnost. To, co ušetříte na ceně, se vám může později nepěkně vrátit na polámaného konstrukci. Třeba však podotknout i to, že regál s vysokou nosností nemusí stát "majlant". Regál značky JURHAN najdete v našem e-shopu jen za 680 Kč. Má celkovou nosnost až 875 kg a jedna police unese při rovnoměrném zatížení 175 kg.

Variabilnost

Dobrý regál byste měli vědět poskládat na několik způsobů. Nejen do výšky, ale i do šířky. Regál JURHAN je něco jako lego pro dospělé. Smontujete ho nejen do klasického formátu věže, ale i do šířky, jako pracovní pult s policemi. Montáž zvládnete sami bez potřeby šroubů, spojování jednotlivých dílů funguje na principu zasouvání. Několik regálů také můžete postavit vedle sebe.

Regál policový - dřevotříska 180 x 90 x 40 cm

 

 

Bezpečnost

Nesmíme zapomínat ani na bezpečnost, zejména pokud se ve sklepě či v garáži pohybují i ​​děti. Regál JURHAN má příčné výztuhy pro lepší stabilitu a je předpřipravený na upevnění ke stěně.

---> DO E-SHOPU: Regál s vysokou nosností JURHAN

 

Pracovní stůl na nářadí

Pokud uklízíte dílnu, v níž zvyknete i pracovat, budete zcela jistě potřebovat pracovní stůl do dílny. Jde o speciální stůl, který je předpřipravený na to, aby vám pomohl uspořádat vaše nářadí.

Poslouží vám k tomu tři promyšlené úrovně. První se nachází nejníže, na úrovni kotníků a je určena k uskladnění objemného nářadí. Druhá se nachází ve středu a sestává z pracovní desky a svislé stěny, která je předpřipravená na zavěšení menšího nářadí na háčcích. Třetí úroveň je ve výšce očí a slouží jako odkládací prostor při práci.

Celý stůl je do detailů promyšlený a vysoce předčí jakýkoli běžný stůl, který není uzpůsoben pro práci s nářadím. Uvidíte to při běžné práci v dílně. Pokud jste dosud vždy hledali nářadí a pak půl dne strávili jen úklidem, najednou budete mít zcela nový zážitek. Kouzlo uklizené dílny tkví v tom, že všechno má své určené místo.

Dílenský pracovní stůl 140 cm x 116 cm x 56 cm


Co všechno by měl mít pořádný stůl do dílny jako je tento značky JURHAN?

Zde jsou některé další vlastnosti:

  • vyjímatelná zásuvka na další uskladnění nářadí
  • vyměnitelná pracovní deska
  • háčky na zavěšení nářadí součástí balení
  • nářadí lze na svislou stěnu věšet variabilně
  • protiskluzové gumové nohy chrání podlahu
  • umožňuje pracovat efektivně díky přehledu o nářadí

---> DO E-SHOPU: Pracovní stůl na nářadí do dílny

* Pracovní stůl nedoporučujeme do profi dílen pro mechaniky, pouze na domácí použití.

Závěsný organizér na drobné věci

Třešničkou na dortu pořádku je šikovný organizér. Znáte to, po dílně či sklepě se vám povaluje kopec drobných šroubků, hřebíků, šroubů či vrtáků. Malé věci, velký nepořádek. Právě drobnosti se nejtěžší dostávají pod kontrolu, protože se rychle ztrácejí. To už ale nemusí být váš případ.

Praktický organizér se stohovatelných schránkami vám umožní jednoduše uspořádat drobné díly tak, abyste je měli vždy po ruce a už nikdy je nemuseli hledat kádě tudy. Celý organizér jednoduše zavěsíte na stěnu. Jednotlivé boxy můžete samostatně vybírat a také označovat etiketami.

Organizér obsahuje 18 velkých plastových zásuvek a 12 středních zásuvek. Jednotlivé zásuvky jsou co do velikosti opravdu velkorysé, nemusíte se tedy vůbec obávat, zda budete mít dostatek prostoru pro manipulaci s drobnými díly.

Organizér do dílny ORDERLINE s 30 boxy

 

---> DO E-SHOPU: Závěsný organizér do dílny na drobnosti

Líbil se vám tento návod? Chtěli byste si přečíst další? Sledujte pravidelně náš web, už teď pro vás připravujeme další návody, spotřebitelské testy a jiné tipy pro lepší chod domácnosti.

Předvolby soukromí

Cookies používáme ke zlepšení vaší návštěvy této webové stránky, analýzu její výkonnosti a shromažďování údajů o jejím používání. Za tímto účelem můžeme použít nástroje a služby třetích stran a shromážděné údaje se mohou přenést k partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny cookies" vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení