Neděláte chybu při zazimování zahradního nábytku? Víme jak na to

Přidáno: 7.1.2018 17:28.33 Počet shlédnutí: 667

07 Leden 2018

Zahradní nábytek bez údržby je mýtus. Jak ho zazimovat? Připravili jsme si pro vás pár dobrých rad před zazimováním zahradního nábytku.

Neděláte chybu při zazimování zahradního nábytku? Víme jak na to

Ačkoliv podzim ještě nějakou dobu potrvá, zahrádkářská sezóna se definitivně blíží ke svému konci. Je proto načase připravit na zimu i zahradní nábytek, abychom si naši zelenou obývák na balkoně nebo na terase mohli na jaře opět zařídit bez újmy. Přinášíme přehled různých materiálů - a na co si při nich máte dávat pozor.

Zahradní nábytek z umělé hmoty

Ačkoliv zahradní nábytek z umělé hmoty můžete nechat přezimovat venku, doporučujeme uskladnit plastové židle a stoly v chladném období na místě, kam se nedostane mráz. Protože chlad může způsobit na materiály malé trhlinky. To sice nemá vliv na stabilitu, ale usazuje se lépe špína a nábytek ztrácí na své kráse. Kvalitní výplety z polyratanu a jiného hightech pletiva snášejí mráz většinou dobře. Ale i když jsou odolné vůči UV záření, znečištění a výkyvům teploty a vlhkosti, zůstanou déle pěkné, když přezimují na chráněném místě nebo pod ochrannou plachtou.

Zahradní nábytek z kovu

Zahradní nábytek z hliníku nebo ušlechtilého kovu můžete klidně nechat venku, protože tyto materiály nekorodují. Pokud je však váš hliníkový nebo kovový nábytek pokrytý vrstvou umělé hmoty, prodloužíte jeho životnost, když ho budete chránit před UV zářením a silnými poklesy teploty. Chcete nábytek přezimovat venku, a chcete se vyhnout rezivění, dbejte - obzvláště při kovaných železných tepaných stolech, židlích a lavicích - na kvalitní a především nepoškozený nátěr.

Zahradní nábytek ze zdejšího dřeva

Jako přírodní materiál má dřevo i přírodních škůdců: především pod širým sluncem a v dešti ničí dřevo permanentně plísně a hmyz. Kdyby člověk nezasáhl, mohlo by dojít k jeho úplnému zničení. Pokud je váš zahradní nábytek vyrobený z domácího dřeva jako smrk, modřín nebo buk, měli byste ho rozhodně přezimovat v chráněných vnitřních prostorách. Venku by hrozilo poškození laku a mohly by se tvořit plísně nebo se do něj usadit škůdci. Nejlepší místo pro přezimování takového dřevěného nábytku je studená sklep, neboť ve vytápěném prostoru by dřevo mohlo vysychat a tvořily by se trhliny.

Zahradní nábytek z tvrdého dřeva

Tvrdému dřevu jako teak, bangkirai, douglasie, Robinie nebo eukalyptus, vlhko, slunce, mráz a poklesy teploty až tak nevadí, protože je od přírody velmi konzistentní. A už samotné má svou ochranu díky éterickým olejem. Přesto byste zahradní nábytek z takového dřeva neměli nechat po celý rok bez ochrany pod širým nebem, ale přes zimu ho dát alespoň pod střechu.

K tomu jedna rada: pokud se z vašeho dřevěného nábytku chcete dlouho těšit, vyplatí se ho očistit kartáčem nebo hadrem od špíny, mechu a jiných nečistot a osušené ho natřít olejem na zahradní nábytek.

Shrnutí

Uskladněn nábytek vydrží vždy déle pěkný. I pro zahradní nábytek, který zimuje venku platí, že zůstane déle hezký, pokud je skladován pod přístřeškem nebo na nějakém krytém místě. To ho ochrání před znečištěním a UV zářením, což prodlužuje život každému materiálu.

Tip na závěr: Využijte před zimou náš ochranný obal pro sedací sestavu.

Mimořádně pevný materiál odolný vůči roztržený s vysokou pružnosti. Polyester 420D Oxford - pevné vypracování. Odolné vůči UV, chladu a horku.


Jsme e-shop ověřen zákazníky Heureky

"Zkušenost jen jedna, ale výborná, bezproblémová"


"... rychlá komunikace, rychlé dodání, video montáž nábytku"

"Výborné ceny a expresně rychlé dodání"

Zboží vám bude doručeno kurýrem DPD

 Kurýrní služba DPD

nebo si ho vyzvednete na odběrném místě

Zásilkovna

 

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info

×

Zboží zakoupené v našem e-shopu můžete kdykoliv vrátit do 14 dnů  Odstoupení od smlouvy - Vrácení zboží do 14 dní