TIP: Jak připravit hranolky bez oleje?

4.4.2019 0:00.00 2731

Smažená hranolky plovoucí v oleji nepotěší vaše zdraví. Existují ale fritézy, které vám je "usmaží" bez jediné kapky oleje. Jak je to možné?

TIP: Jak připravit hranolky bez oleje?

TIP: Jak připravit hranolky bez oleje?

Nová horkovzdušná technologie

Pokud se neumíte vzdát tohoto lahodného jídla, už víc nemusíte zoufat. Na pomoc nám přichází věda a technika. Standardní fritézy, do kterých jste museli nalít i celou láhev oleje, nahrazují nové, teplovzdušné. Jídlo fritují úplně stejně, jako ty klasické, místo oleje ale na tento proces využívají proudění horkého vzduchu. Fungují podobně jako horkovzdušné trouby, ale mnohem rychleji se nahřívají a spotřebují méně energie. Jde o podobný technologický skok, jako kdybyste nahradili pevnou linku nejnovějším iPhonem.

 

---> NÁŠ TIP: Horkovzdušná fritéza Monzana o objemu až 6,5 l

 

1
Obr. 1: Teplovzdušná fritéza Monzana

Otestovali sme za vás

Lépe jednou vidět, než stokrát číst? I my jsme na to mysleli. Udělali jsme tedy video test, abyste se na vlastní oči přesvědčili, jak vypadá příprava hranolek bez jediné kapky oleje živě. Zde je krátká video recenze:

 

https://www.youtube.com/watch?v=HK7jj96jBF4

 

Nejen fritování, ale i ...

Technologie úpravy jídla horkým vzduchem neslouží jen na fritování, ale i na grilování, opékání, pečení, smažení, dušení, ohřívání, rozmrazování, či udržování teploty. Výhodou je digitální displej s několika programy, který veškerou práci udělá za vás.

Pokud chcete využít ostatní funkce horkovzdušné technologie, budete si muset kromě základní fritovací nádoby pořídit i další nádoby a příslušenství, cena je však příznivá. Možná vás překvapí fakt, že v tomto spotřebiči můžete dokonce ve speciální nádobě upéct i domácí chlebíček. Nebo moderní veganské jídla.

 

---> NÁŠ TIP: 8-dílná doplňková sada nádob a dílů k fritéze

 

 2

Obr. 2: 8-dielna doplnková súprava nádob a dielov k fritéze Monzana

 

Snadné čištění, žádná mastnota

Pokud budete po novém fritovat bez oleje, potěší to i vaše ekologické srdce. Znečištěný přepálený olej už nemusíte vylévat do dřezu a znečišťovat tak řeky nebo pracně sbírat a nosit na sběrný dvůr. Žádný olej totiž nebude třeba. A jednodušší je i čištění. Všechny nádoby na přípravu jídla jsou odnímatelné a mohou jít do myčky. Co víc si po dobrém obědě přát, nicméně.

 

Pro rodiny i single domácnosti

Moderní technologie přichází do českých kuchyní ve dvou provedeních. Objemnější s kapacitou až 6,5 litru pro větší rodiny, kde se hranolek sní řádný kopec :) A také menší verze, která bude vyhovovat single lidem na přípravu menšího množství jídla. Nikomu se přece nechce jíst tři dny po sobě totéž.

 

---> NÁŠ TIP: Menší horkovzdušná fritéza Monzana o objemu 3,6 l

 

Chuť jídla zůstává stejná, recepty mohou být nové

Nová technologie a nový způsob přípravy jídla si zaslouží i nové inspirace. Fritézy jsme testovali a musíme říci, že kvalita jídla zůstává stejná jako při běžném fritování. Hranolky jsou křupavé, ale nejsou vysušené. Přestože jde o zdravé vaření, rozhodně neočekávejte žádnou mdlou chuť. Teplého vzduchu se vůbec nemusíte bát, právě naopak. Nabízí nové možnosti, a tak jsme vám jako správní gurmáni vedle testování připravili i pár nových receptů navíc. V krátké brožuře jejich dostanete při koupi fritézy zdarma jako dárek.

3
Obr. 3: Fritéza Monzana s receptárom zadarmo

Potěší i cena

Horkovzdušná technologie je sice poměrně nová, na trhu už ale není jen jedna značka. Když si začnete dělat průzkum, zjistíte, že teplovzdušné fritézy se běžně pohybují v cenovém intervalu od 3000 do 5000 KČ. Monzana a JURHAN však dokazují, že německá kvalita může mít i přístupnější cenu. Tyto fritézy koupíte v závislosti na velikosti již od 1800 KČ a dokonce si drží TOP 1. pozici v hodnocení zákazníků na cenovém srovnávači Heureka.

 

Chcete si vyzkoušet zdravé fritování hranolek bez oleje? Vyberte si jednu z našich fritéz v sekci Kuchyňské spotřebiče: https://www.jurhan.cz/c/bydleni-domacnost/kuchynske-spotrebice

--> DO ESHOPU: Kuchyňské spotřebiče a fritézy

Předvolby soukromí

Cookies používáme ke zlepšení vaší návštěvy této webové stránky, analýzu její výkonnosti a shromažďování údajů o jejím používání. Za tímto účelem můžeme použít nástroje a služby třetích stran a shromážděné údaje se mohou přenést k partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny cookies" vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení