TIP: Jak vybrat odpadkový koš a vyhnout se bakteriím

16.12.2018 11:32.49 1827

I vy jste si mysleli, že odpadkový koš a WC jsou nejšpinavější místa v domácnosti? Budete překvapeni. Prozradíme vám, na kterém místě je jich mnohem více ...

TIP: Jak vybrat odpadkový koš a vyhnout se bakteriím

Šokující zjištění vědců o bakteriích v domácnostiOdpadkový koš - automaticky se otevře v momentě, když se k němu přiblížíte

Nedávné výzkumy vědců ze Severní Karolíny ukázaly, že v naší domácnosti žijeme s tisíci bakterií. Mnohé z nich, jako například E.coli či zlatý streptokok, dokáží způsobit vážné onemocnění a nacházejí se na místech, kde bychom je častokrát ani nehledali.

Věděli jste například, že klávesnice počítače je špinavější než veřejné toalety? Podle zmíněných zjištění se na pěti centimetrech čtverečních na veřejných toaletách nachází přibližně 41 mikrobů. Na stejné ploše klávesnice počítače je to ale až 21 tisíc! V běžné koupelně se dokonce na jednom centimetru čtverečním nachází až 50 tisíc mikrobů.

V domácnosti jsou ohroženy zejména místa, kde se manipuluje s vodou, tedy kuchyň a koupelna, rizikové jsou ale i kliky a smartphony, kterých se často dotýkáme a nemyjeme jejich. 

V kuchyni patří mezi rizikové plochy plné mikrobů dřez, houbu, pracovní deska, kuchyňské linky, obkládačky, ale i odpadkový koš. Ten bychom prý měli zvenku i zevnitř čistit minimálně jednou za týden (zdroj informací: iZdravie.sk)

Proč máte doma pravděpodobně "nehygienické" odpadkový koš?

Kdy jste naposledy myli váš koš na smetí? Pokud jste se právě zastyděli nebo zalekli výše zmíněných informací, máme pro vás tip, jak zatočit s mikroby i bez velkého úsilí. Stačí si vybrat správný odpadkový koš.

Podívejme se ale nejprve na běžné koše na smetí, které najdeme na trhu.

Nehygienická a "voňavá" klasika

Obyčejný otevřený koš, do kterého pouze vložíte sáček (nebo jej nedejbože používáte bez něj), je ten nejméně vhodný adept. Takový koš je bez víka, bakterie přenosné vzduchem se tedy z něj mohou volně šířit po místnosti a kromě bakterií se takto samozřejmě šíří i smrad rozkládajících se odpadků. Nic příjemné ...

Mechanický koš s víkem

O něco lepší je klasický koš s víkem. Ať už je vyklápěcí nebo prehupovacie, v obou případech se víka musíte při výhozu odpadků dotýkat. Právě v tomto okamžiku dochází k největšímu přenosu bakterií z víka na vaše ruce. Pokud pak chytíte do rukou telefon nebo si sednete za klávesnici počítače, problém je na světě.

Koš s pedálem 

Téměř dokonalý by byl polo-automatický odpadkový koš, který se otevírá tak, že nohou šlápnete na pedál v dolní části koše. Víka se tak nedotýkáte, otevírá se samo. Třeba však podotknout i to, že jde o mechanický princip, který se zvykne velmi často zasekávat nebo kazit. Určitě jste nejeden takový koš měli doma a znáte tyto problémy.

Jaký je tedy ten správný koš na smetí?

Odpověď je - bezdotykový. K přenosu bakterií dochází nejčastěji tehdy, když člověk přichází do přímého kontaktu s infikovanými předměty. Takovým je bohužel i odpadkový koš. Tomuto kontaktu se můžete vyhnout tak, že si pořídíte koš na smetí se senzorem pohybu, který se automaticky otevře v momentě, když se k němu přiblížíte.

Bezdotykový automatický odpadkový kôš JURHAN

Obr. 1: Bezdotykový automatický odpadkový koš JURHAN

Tato šikovná vychytávka do domácnosti vám pomůže eliminovat výrazné množství bakterií v kuchyni , nebo například i v koupelně. Automatický bezdotykový koš má kromě toho i další výhody:

Praktičnost

Koš je vyroben z ušlechtilé oceli, díky čemuž je odolný a zároveň se jednoduše udržuje. Víko je odnímatelné, takže jej snadno očistíte i tehdy, když nechcete čistit celý koš. Vrch koše zároveň obsahuje praktický upínací kroužek na odpadní pytel.

Šikovné moderní technologie

Pohybový senzor rozezná vaši ruku blížící se ke koši a automaticky otevře víko. Po vhození odpadu se koš zase sám automaticky zavře. Součástí koše je i funkční LED displej, který vám umožní regulovat další nastavení otvíracího mechanismu. Mechanismus pohánějí čtyři klasické AA baterie. Praktický je i vypínač, kterým můžete koš na čas zcela odstavit, pokud jdete například na dovolenou.

Různé velikosti a design

Nezáleží na tom, zda máte malou nebo velkou domácnost, koš se vám přizpůsobí. K dispozici jsou různé velikosti, při samostatných koších od 30 do 56 litrů. Na výběr jsou také různé barvy, neutrální bílá, designová černá nebo elegantní stříbrná.

Bezdotykové koše na smeti JURHAN v troch farbách

 Obr. 2 : Bezdotykové koše na smetí JURHAN ve třech barvách

Zaujaly vás a chcete si o nich přečíst více? Navštivte náš e-shop v sekci Odpadkové koše.

---> DO E-SHOPU: Odpadkové koše JURHAN

Dvojitý koš na třídění odpadu

Pokud máte ekologické smýšlení a třídíte odpad, může vám padnout vhod i náš tip na šikovný dvojitý koš. Je polo-automatický, víko se otevírá stisknutím tlačítka na vrchu koše. Je určen hlavně na méně kontaminované odpadky jako papír, plasty či kovy. Jeho objem je 2x 25 litrů a perfektně šetří místo. Tak jako samostatný koš, i tento má odnímatelné víko a kroužek na zajištění sáčku. K dispozici ho máme ve stříbrné a černé barvě.

Dvojitý polo-automatický kôš na triedený odpad JURHAN

 Obr. 3: Obr. 3: Dvojitý polo-automatický koš na tříděný odpad JURHAN

---> DO E-SHOPU: Stříbrný dvojitý koš na tříděný odpad JURHAN

Jak jste na tom s bakteriemi v domácnosti vy? Čistíte koš často, nebo se raději spolehnete na moderní technologie? Pokud se vám tento tip do domácnosti líbil, sledujte náš blog i nadále, chystáme pro vás i další užitečné články o tom, jak si vylepšit chod domácnosti.

Pokud si chcete některý z výše zmíněných košů opatřit, navštivte sekci Odpadkové koše v našem e-shopu:

---> DO E-SHOPU: Odpadkové koše JURHAN

Předvolby soukromí

Cookies používáme ke zlepšení vaší návštěvy této webové stránky, analýzu její výkonnosti a shromažďování údajů o jejím používání. Za tímto účelem můžeme použít nástroje a služby třetích stran a shromážděné údaje se mohou přenést k partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny cookies" vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení