Uskladňování dřevěného zahradního nábytku

7.1.2018 12:50.51 945

Vedle správném ošetřování má na životnost nábytku vliv i uskladňování během vlhkého a chladného ročního období. Mnohé subtropické tvrdá dřeva vydrží i zimní období, odolají i dešti, mrazu, sněhu a teplotním rozdílům. Proto mohou být pod otevřeným nebem i po celý rok.

Uskladňování dřevěného zahradního nábytku

Je to však na úkor jejich vzhledu a životnosti. Vlhké a chladné počasí urychluje stárnutí dřeva a ubírá mu na kráse. Proto se doporučuje i zahradní nábytek ze subtropického dřeva uskladňovat během chladných a vlhkých měsíců. Jinak je to s nábytkem z měkkého dřeva. Tento nedokáže dlouho odolávat povětrnostním vlivům. Rozhodně ho během chladných měsíců uskladňujte.

Bez ohledu na to, zda jde o tvrdé nebo měkké dřevo, zvolte na uskladnění suché, chladné a větrané místo. Dřevo na suchém topném vzduchu vysychá. V důsledku toho časem křehne a dostává trhliny. Ujistěte se, zda v prostoru dobře cirkuluje vzduch. Tím se odstraní z něj i zbytky vlhka a efektivně se zabrání tvorbě plísní. Na uskladňování se dobře hodí sklepy a garáže.

Pokud máte možnost uskladňovat nábytek pouze venku, přikryjte ho speciální ochrannou fólií. Dejte přitom na to, aby se pod fólií netvořila kondenzovaná voda. Ta by dřevo napadla a to by rychle hnilo.

Rozměry obalu na zahradní nábytekVnitřní vrstva a zapečetěné švy. 8 smyček a 4 šňůry na upevnění Mimořádně pevný materiál odolný vůči roztržený s vysokou pružnosti. 

Předvolby soukromí

Cookies používáme ke zlepšení vaší návštěvy této webové stránky, analýzu její výkonnosti a shromažďování údajů o jejím používání. Za tímto účelem můžeme použít nástroje a služby třetích stran a shromážděné údaje se mohou přenést k partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny cookies" vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení