Zahradní nábytek ze dřeva - klasika v zahradách

7.1.2018 9:50.56 1078

Jakmile se zima blíží ke konci, dny se prodlužují, teploty stoupají, začínají práce v zahradě. Majitelé zahrad si začínají připravovat své zelené oázy radosti na teplé roční období. Přečtěte si pár tipů, jak vybrat ten správný nábytek do zahrady. A co říká za koupi dřevěného nábytku do exteriéru.

Zahradní nábytek ze dřeva - klasika v zahradách

Ať už je to kultivace trávníku, stříhání stromů a keřů, sázení květin nebo příprava zeleninových záhonů - zahrádkáři mají plné ruce práce. Zároveň vytáhnou ze zimního příbytku zahradní nábytek a zahradu, terasu nebo balkon přemění na příjemnou obývák pod širým nebem.

Odpočinout si během teplých letních dnů po náročném dni, zapomenout na stres v práci, vychutnat čas uprostřed zeleně - pěkná představa, ne?

Zahradní nábytek ze dřeva - přírodní prostředí na balkoně a terase

Abychom toho dosáhli, je nezbytné vhodné vybavení. Při vysokých nárocích nelze použít ledajaký materiál. Zahradní nábytek ze dřeva je absolutní klasikou. Už několik desetiletí patří k nejoblíbenějšímu vnějšímu nábytku. Navzdory dobrým alternativám z polyratanu nebo hliníku zůstává dřevěný nábytek na terasách či balkónech stále neodmyslitelný. A to z jednoho důležitého důvodu: jako přírodní produkt se dřevěný zahradní nábytek do daného prostředí perfektně hodí.

Se zeleným prostředím ladí tak dobře jako žádný jiný materiál. Tento zahradní nábytek samotný zároveň vyzařuje kus přirozenosti. Balkonu či terase dodává teplý rustikální tón, který vytváří příjemný pocit útulnosti. Ideální po náročném pracovním dni nebo relax přes víkend. Kromě toho je zahradní nábytek odolný vůči povětrnostním podmínkám, je stabilní a dlouhotrvající. Odolává vnějším vlivům, unese velkou zátěž a vydrží mnohé letní období venku. Navíc se dá tento materiál precizní vypracovat, dají se z něj vytvářet různé tvary s různým zdobením. Vašim tvůrčím představám se nekladou téměř žádné meze.

Co říká za koupi dřevěného nábytku do exteriéru?

Kromě přírodního vzhledu nás dřevěný zahradní nábytek oslovuje i svým masivním vzhledem. Mnohé tropické a subtropické druhy dřeva jsou díky jejich éterickým olejem od přírody odolné vůči vlivům počasí. I bez ošetřování vydrží tyto druhy déšť, sníh, mráz, horka a extrémní výkyvy teplot. Dřevěný nábytek z tvrdého dřeva může proto být celoročně vystaven venku. Takový nábytek nemusíte ani v zimě uskladňovat. Ale i zahradní nábytek z měkkého dřeva je při vhodném ošetření trvanlivý a odolný vůči počasí. Speciálními oleji, lakem a lazurou odolá takový nábytek i tvrdým povětrnostním podmínkám a jiným vlivům jako plíseň, houby nebo hmyz.

Další výhodou ve srovnání se zahradním nábytkem z jiných materiálů je, že dřevěný nábytek lze opravovat a upravovat. Zatímco u nábytku z umělých hmot se často nedá odstranit zažloutnutí, zešednutí na dřevěném nábytku se dá obrousit a upravit vhodnými ochrannými prostředky. Při defektech se také dají mnohé jednotlivé části nahradit novými. Nemusíte hned kupovat novou kompletní sadu. Při správné péči je dřevěný nábytek zaručeně dlouhodobou investicí. Dlouho si uchová svou přirozenou krásu a dlouhá léta dobře slouží.

Kromě toho si zahradní nábytek udržuje svou teplotu. Dřevo si teplotu ukládá a při nižších teplotách tak rychle nevychladne jako nábytek z umělé hmoty. A při silném slunečním záření se dřevěný nábytek tak nerozpálí. Tak lze i bez podušek sedět na dřevěném zahradním nábytku značně pohodlně.

Dřevo je přírodní surovina, která dorůstá přirozeným způsobem. Materiál se nevyrábí nákladným výrobním procesem. Také v oblasti recyklace vykazuje dřevo významné výhody oproti jiným materiálům. Dřevěný nábytek se vyznačuje vynikající eko bilancí a je nadevše šetrný vůči životnímu prostředí.

6 židlí, 1 stůl, velikost stolové desky nastavitelná, otvor pro slunečník Stolni deska se dá sklápět a rozkládat na menší nebo větší rozměr, podnoží stolu je masivní a zajišťuje vysokou stabilitu Sedací sestava je vyrobena z eukalyptového dřeva odolného vůči povětrnostním vlivům

Předvolby soukromí

Cookies používáme ke zlepšení vaší návštěvy této webové stránky, analýzu její výkonnosti a shromažďování údajů o jejím používání. Za tímto účelem můžeme použít nástroje a služby třetích stran a shromážděné údaje se mohou přenést k partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny cookies" vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení