Vařiče na víno - vše, co je třeba vědět o vařeném víně & o vařičích na víno

30.9.2020 14:46.33 2432

Vařiče na víno - vše, co je třeba vědět o vařeném víně & o vařičích na víno

Vařiče na víno - vše, co je třeba vědět o vařeném víně & o vařičích na víno

Vařiče na víno se těší stále větší oblibě. Především v tomto roce se zvlášť vyplatí pořídit si takový přístroj, protože trendem jsou privátní oslavy. Pokud chcete nabídnout vašim přátelům a příbuzným atmosféru vánočních trhů u vás doma, nemůže svařené víno přece chybět!

V minulosti jste víno vařili možná na sporáku nebo dokonce ohřívali v mikrovlnné troubě, což při malém množství není problém. Pokud však nastane situace, že byste chtěli pomocí svařeného vína rozehřát více lidí, pak se určitě vyplatí použít vařič na víno. Pomocí něj se víno nejen správně zahřeje, ale dá se udržet několik hodin teplé.

Přečtěte si nyní v naší poradně vše, co se dá o vařeném víně a vařičích na víno vědět: 1

Jak najdu nejlepší vařič na víno?

Existuje několik kritérií, které je třeba při nákupu vařiče na víno vzít v úvahu. Musí sedět objem, musí splňovat bezpečnostní funkce, musí se dát snadno čistit, musí mít zapínač a vypínač a mnohem více. Aby se i laik dokázal správně rozhodnout, je vždy dobré porovnat si výrobky. Vařič na víno od Monzani o objemu 6,8 litru, obsadil první místo hned ve třech cenových srovnáních. Vergleich.org považuje vařič na víno za vítěze při kritérii cena-výkon, Glühweinkocher.net udělil známku velmi dobře 1,1, a kochen-mit-genuss.org vyzdvihl vařič od Monzani jako cenový tip.

Co dělá vařič na víno od Monzani 6,8 litru takovým výjimečným?

2

  • Zahřívací funkce: pomocí vařiče na víno Monzani se nápoje zahřejí, uvaří nebo udržují v teple v bezpečném objemném automatu na horké nápoje.
  • Všestranné využití: s větším objemem nádoby 6,8 litru lze v tomto přístroji připravovat různé nápoje, jako čaj, víno a punč. Případně se dá použít i na uvaření vody.
  • Funkce zahřívání a udržování teploty: pomocí funkce na udržování teploty lze vaše horké nápoje celé hodiny vychutnávat v požadované teplotě. Regulace pomocí termostatu umožňuje jednoduché a přesné zahřátí od 30 do 110 ° C.
  • Bezpečnost: Automat na vaření je zvlášť bezpečný díky extra širokému podstavci, který zabraňuje převrácení vařiče. Uzavíratelný víčko a zvlášť široká rukojeť poskytují bezpečí navíc. Automat ma vaření je certifikován s kontrolní pečetí SGS GS (DBGWK 1).
  • Jednoduchá obsluha: Zabudovaný čepovací kohoutek umožňuje jednoduché a čisté nalévání horkého nápoje. Praktická okapová šálek zachycuje stékající tekutinu, kdyby náhodou něco šlo stranou. Pomocí plnicí škály rozpoznáte, kolik šálků ještě zůstává uvnitř, aniž byste museli nadzvedávat víčko. 

Jak funguje vařič na víno?

Manipulace s konvicí na vaření vína je velmi jednoduchá. Nejdříve se nalije víno do nádoby. Na to se použije buď již hotové svařené víno nebo vložíme příslušné přísady pro vlastní svařené víno. Následně zapneme vařič a nastavíme požadovanou teplotu. Po rozehřátí nebo sevření může víno ihned servírovat, což usnadňuje i zabudovaný čepovací kohout. Svařené víno se pak může celé hodiny udržovat v teplém stavu, díky čemuž ho máme stále po ruce.

Přednosti vařiče na víno oproti hrnci

3

  • Regulace teploty: Svařené víno by mělo zahřívat při určité teplotě. To je při hrnci komplikované, pokud člověk nemá po ruce teploměr. Při vařiči na víno je to díky zabudovanému regulátoru teploty jednodušší.
  • Udržování teploty: I udržování teploty je při vařičích na víno jednoduché. Protože víno užívá během několika hodin, je obtížné dosáhnout to v hrnci. Pokud však vařič již nastavíme na určitou teplotu, pak se už nemusíme o nic starat.
  • Jednoduché servírování: Kromě toho mají vařiče s čepovacím kohoutkem tu výhodu, že víno se dá jednoduše naservírovat do šálku. Oproti tomu při nabírání z hrnce potřebujeme ještě naběračku, přičemž se vždy něco ujde i pomimo. 

 

Jaká je správná teplota a doba přípravy pro svařené víno?

4

Předností vařiče na víno je, že se dá na něm nastavit teplota pomocí regulátoru teploty. Ale jaká je vlastně ta správná teplota pro svařené víno?

Na začátku po naplnění by měla být zvolena teplota nad bodem varu (78 ° C). Když začne víno vřít, je optimální teplota mezi 72 a 73 ° C. Tak je možné víno udržovat po delší dobu teplé.

Kolik času potřebuje svařené víno, dokud bude hotové?

Když víno sevře, sníží se teplota na vařiči (72 - 73 ° C). Na této nižší teplotě by mělo víno zůstat hodinu, aby se aroma optimálně uvolnily a nevypaří se alkohol. Potom lze víno servírovat.

Které přísady patří do svařeného vína?

V zásadě jsou dvě možnosti přípravy svařeného vína. Buď použijeme hotové svařené víno nebo si přísady namícháme sami. První možnost je lepší, když nemáme dost času. Zde je však třeba brát v úvahu to, že běžné vařené vína ze supermarketu jsou často vyrobeny z levného červeného vína, jehož trpká chuť bývá proražena větším množstvím cukru. Lepší alternativou je jednoznačně vlastní vyrobené svařené víno. Jeho příprava není časově mnohem náročnější než u hotového svařeného vína. Ale co vlastně do svařeného vína patří?

 

V principu lze dát do svařeného vína následující přísady:

5

  • Víno: červené, bílé, růžové nebo jablečné, podle toho jaký druh svařeného vína chceme připravit. V mnoha receptech se vína i míchají.
  • Džus / čaj: hroznový, jablečný, rybízový a třešňový džus a / nebo ovocný. Džus se používá namísto vína většinou při bezalkoholickom vařeném víně nebo když chceme obsah alkoholu zredukovat.
  • Alkohol: rum, pomerančový likér, Amaretto a Likér 43 přidáváme, když chceme vyrobit svařené víno silnější.
  • Ovoce: pomeranče, citrony, jablka, švestky - nejlépe v bio kvalitě, protože ovoce často přidává do svařeného vína i se slupkou.
  • Koření: hřebíček, skořice, anýz, muškát, nové koření, zázvor, vanilkové lusky, kardamon, pepř - může se přidat vše, co dotváří chuť a vůni Vánoc.
  • Slazení: kondenzovaný, bílý či hnědý cukr, med, sirup z agáve, stévie - všechny tyto sladidla lze obměňovat.

 

Existuje tedy množství přísad, které mohou jít do svařeného vína, ty kombinace jsou nekonečné. Abychom to celé zjednodušili, přidáváme recept z klasického červeného vína.

Mnoho radosti při ochutnávání!

 

 

Recept:

  • 1 láhev červeného vína, suchého
  • 1 bio-pomeranč nakrájený na kolečka
  • 2 ks skořice v celku
  • 3 hřebíčky
  • 2-3 PL cukru

 Návod:

Pomeranč nakrájíme na kolečka a dáme s ostatními přísadami do vařiče na víno. Vařič zapneme a nastavíme na 78 ° C, aby víno zovrelo.Keď víno dosáhne bodu varu (nemělo by se vařit), snížíme teplotu na 72-73 ° C a necháme hodinu pôsobiť.Potom je svařené víno hotové a vánoční párty může začít!

Vařič na víno najdete ZDE

 

Diskuse

(0 komentářů)

Předvolby soukromí

Cookies používáme ke zlepšení vaší návštěvy této webové stránky, analýzu její výkonnosti a shromažďování údajů o jejím používání. Za tímto účelem můžeme použít nástroje a služby třetích stran a shromážděné údaje se mohou přenést k partnerům v EU, USA nebo jiných zemích. Kliknutím na „Přijmout všechny cookies" vyjadřujete svůj souhlas s tímto zpracováním. Níže můžete najít podrobné informace nebo upravit své preference.

Zásady ochrany soukromí

Ukázat podrobnosti
Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení